Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 20.09.2020 r.

1. Zostaliśmy zaproszeni do winnicy Bożej - Kościoła. Przez swoje życie rodzinne, pracę, życie społeczne mamy wypełniać powołanie chrześcijańskie. Każdy czas i każda praca mają nas zbliżać do Chrystusa, aby otrzymać zapłatę od Boga. Dzisiaj Bóg wzywa nas byśmy przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne, zawodowe i społeczne. Najświętsza ofiara, na której zgromadziliśmy się to także zadanie, żeby przez nią uświęcać siebie i świat. 

2. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy niedzielę środków masowego przekazu. Korzystajmy z dobrych mediów, portali katolickich, gazet, tygodników, które mają pogłębić naszą wiarę i wiedzę. 

3. Bóg zapłać wiernym z sołectw naszej parafii za obecność i ofiary na Mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony. Za piękny wieniec złożony w kościele. 

4. W związku z pandemią pap. Franciszek zbiórkę na Ziemię Św, z Wielkiego Piątku przeniósł na wrzesień, dlatego dzisiaj zbiórka do puszek przed naszymi kościołami. Za złożone ofiary z góry dziękuję!

5. Rozpoczyna się wizytacja biskupia w naszym Dekanacie Gniewińskim. W związku z tym biuro parafialne będzie czynne tylko we wtorek po mszy o godz. 18.00 i w czwartek od godz. 8.30-9.00.

6. Już teraz zachęcam do licznego udziału parafian w Koronce do Miłosierdzia Bożego na Wysokim o godz. 15.00 wraz z ks. .biskupem Arkadiuszem, a następnie we Mszy św. na zakończenie wizytacji w środę 30.09. br. godz. 17.00 w Brzeźnie Lęborskim. Dzieci I komunijne oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania - obecność obowiązkowa!we mszy św. na zakończenie wizytacji w środę 30.09. br. godz. 17.00. Dzieci I komunijne oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania - obecność obowiązkowa!

7. W zakrystii do na nabycia "Misje dzisiaj" i ,,Gość Niedzielny''.

8. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek - św. Mateusza Ap. i Ewangelistę; w środę - św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera.

9.Jako wspólnota parafialna przygotowujemy się duchowo i materialnie przez porządek wobec naszych kościołów i prywatnych posesji. Niech będzie to owocny czas dla nas wszystkich.

Przejdź do góry strony