Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 27.09.2020 r.

1. W tym tygodniu w środę 30.09.2020 r. przybędzie do naszej parafii biskup pomocniczy naszej diecezji pelplińskiej ks. bp dr Arkadiusz OKROJ z wizytacją kanoniczną. Biskup przybędzie jako następca apostołów, by spotkać się z nami i umocnić naszą wiarę. W czasie jego odwiedzin przeżyjemy wspólne celebracje Eucharystii oraz wiele spotkań z przedstawicielami grup, które posługują w naszej wspólnocie. Biskup odwiedzi także chorych w domach i szkołę, trudzącą się wychowywaniem dzieci i młodzieży. Kolejny raz zapraszam do udziału w tym ważnym dla naszej wspólnoty wydarzeniu. Módlmy się gorliwie, aby spotkanie z biskupem oraz wspólna z nim modlitwa przyniosły obfite owoce w życiu każdego z nas i całej wspólnoty parafialnej. Niech w naszym przygotowaniu nie zabraknie refleksji nad sobą i nad tajemnicą Kościoła. Skorzystajmy wcześniej z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi kwadrans przed Eucharystią. 

2. Za udział w czynności świętej, której przewodniczy biskup, w czasie pasterskiej posługi, można uzyskać odpust zupełny. Dla jego zyskania należy spełnić zwykłe warunki (spowiedź i Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca Św. i wolność od przywiązania do grzechu). Dlatego zapraszam wszystkich parafian do licznego udziału w środę 30.09.2020 r. na Wysokim o godz. 15.00,  a w Brzeźnie Lęborskim o godz. 17.00. Dzieci komunijne przychodzą w białych albach. Młodzież - kandydaci do bierzmowania - obowiązkowo!

3. Rozpoczęła się wizytacja biskupia w naszym Dekanacie Gniewińskim. W związku z tym biuro parafialne będzie czynne tylko w czwartek po mszy w godz. 8.30-9.00  i piątek po mszy o godz. 18.00.

4. W zakrystii do na nabycia ,,Gość Niedzielny''.

4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek - św. Wacława, męczennika; we wtorek- św. Michała Gabriela i Rafała Archaniołów; w środę - św. Hieronima, prezbitera i dra Kościoła; w I czwartek miesiąca - św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra Kościoła; w I piątek - św. Aniołów Stróżów (odwiedziny chorych od 10.00; wystawienie Najświętszego Sakramentu, spowiedź I piątkowa od godz. 17.00); I sobota miesiąca z modlitwami do Matki Bożej.

6. W czwartek rozpoczynamy październik - miesiąc różańcowy. Zapraszam na różaniec w tygodniu przed Mszą Św. 

7. Jako wspólnota parafialna przygotowujemy się duchowo i materialnie przez porządek przy naszych prywatnych posesjach. Niech będzie to owocny czas.

Przejdź do góry strony