Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 04.10.2020 r.

1. Bóg posłał swego Syna. Oddał w nasze ręce losy Kościoła, losy świata i Ewangelii. Przez udział w tej eucharystycznej ofierze mamy dać wyraz swej wiary w Syna Bożego. Mamy słuchać Ewangelii, by wypełnić ją w życiu i w ten sposób przynosić owoce dobra, przyczyniając się do uświęcenia świata.

2. Od czwartku trwa modlitwa różańcowa na całym świecie. Zachęcam do udziału w nabożeństwach w tygodniu 20 minut przed Eucharystią. 

3. Rozpoczęła się wizytacja biskupia w naszym Dekanacie Gniewińskim. W związku z tym biuro parafialne będzie czynne tylko w piątek po mszy o godz. 18.00.

4. W zakrystii do na nabycia nowy nr "Pielgrzyma" i ,,Gość Niedzielny''.

5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek - św. Faustyny Kowalskiej; we wtorek - św. Brunona, prezbitera; w środę - św. N.M.P Rózańcowej.

6. W przyszłą niedzielę po sumie o godz. 11.15 spotkanie obowiązkowe dla rodziców i dzieci, które przyjmą I Komunię Św. w 2021 r. w Brzeźnie Lęborskim. Tego dnia nastąpi poświęcenie różańców dla dzieci. 

7. Bóg zapłać tym parafianom i gościom, którzy wspólnie brali udział w modlitwie i Eucharystii z ks. biskupem Arkadiuszem oraz z kapłanami Dekanatu Gniewińskiego i spoza niego. Dziękuję za przystrojenie świątyń, za kwiaty i piękny wystrój kościoła w Brzeźnie L. p. Dance, a na Wysokim p. Sołtys oraz parafianom tej części parafii za złożenie się na kwiaty. Bóg zapłać Panu organiście, szafarzowi, służbie liturgicznej ołtarza, p. kościelnym, K. G. W. z Brzeźna L., dzieciom komunijnym i kandydatom do bierzmowania.

8. W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzić w całej Polsce XX Dzień Papieski pod hasłem "Totus Tuus". Zbiórka do puszek przed naszymi kościołami na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą zdolną młodzież z terenów rustykalnych. Proszę panie z "Caritasu" i ministrantów o przeprowadzenie tej szlachetnej zbiórki. Bóg zapłać!!! za złożone ofiary.

9. Msze św. od poniedziałku do środy będą o godz. 19.00 ze względu na rekolekcje kapłańskie. 

10. Wszystkim parafianom i gościom życzę obfitości łask Bożych oraz zdrowia. 

Przejdź do góry strony