Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 08.11.2020 r.

1. Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy i Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Proszę ministrantów i "Margaretki" o przeprowadzenie tej akcji. Bóg zapłać za ofiary i udział w szlachetnym działaniu.

2. Papież Franciszek przedłużył możliwość uzyskania odpustu za zmarłych na cały listopad ze względu na pandemię. Należy spełniać następujące warunki: być w łasce uświęcającej, nawiedzić kaplicę lub kościół oraz cmentarz i odmówić jakąkolwiek modlitwę za zmarłych.

3. W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne. Pilne sprawy tylko telefonicznie! 

4. W zakrystii do na nabycia: nowy "Gość Niedzielny''. Zachęcam do czytania prasy religijnej. Do nabycia także świece na stół wigilijny - duża w cenie 20 zł, mała w cenie 10 zł. Ilość świec ograniczona.

5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto; we wtorek - św. Leona Wielkiego, pap, I dra Kościoła; w środę - św. Marcina z Tours, bpa, 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości; w czwartek - św. Jozefata Kuncewicza, bpa i męczennika; w piątek - pierwszych męczenników Polski - św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

6. Ksiądz proboszcz dziękuje za wszelkie modlitwy w intencji zdrowia. W związku z tym Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 19.00, a w czwartek o godz. 9.00.

7. W przyszłą niedzielę będziemy tradycyjnie pamiętali w modlitwach i ofiarach o naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Dziękuję za złożone ofiary na tacę!

8. Pamiętajmy w wywieszaniu w naszych domach biało-czerwonych flag. W ten sposób szanujemy siebie i naszą Ojczyznę Polskę.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzę obfitości łask Bożych oraz dużo zdrowia.

10. Zmarł wieloletni proboszcz i budowniczy parafii Choczewo - śp. ks. kan. Antoni DUSZYK. Dobry Jezu...

Przejdź do góry strony