Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 15.11.2020 r.

Dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków przebywających zagranicą.
1. Wszystko mamy od Boga. On ubogacił nas swymi darami, swą łaską, miłością. Przez swe życie, wiarę i dobrą wolę mamy pomnażać dobra otrzymane od Niego. Udział w Eucharystii jest także pomnażaniem Bożych talentów, żeby pełniej zajaśniała prawda, że wszystko mamy od Boga, że on uczynił nas synami światłości.

2. Dzisiaj w całej naszej Diecezji Pelplińskiej tradycyjnie pamiętamy w modlitwach i ofiarach o naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Dziękuję za modlitwy i złożone ofiary na tacę!

3. Przypominam, że Papież Franciszek przedłużył możliwość uzyskania odpustu za zmarłych na cały listopad ze względu na pandemię. Należy spełniać następujące warunki: być w łasce uświęcającej, nawiedzić kaplicę lub kościół oraz cmentarz i odmówić jakąkolwiek modlitwę za zmarłych.

4. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne zdalnie. Pilne sprawy tylko telefonicznie! 

5. W zakrystii do na nabycia: nowy "Pielgrzym" - ciekawy wywiad z aktorem Radosławem PAZURĄ i "Gość Niedzielny''. Zachęcam do czytania prasy religijnej. Do nabycia także świece na stół wigilijny - duża w cenie 20 zł, mała w cenie 10 zł. Ilość świec ograniczona.

6. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek - św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w środę - bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; w piątek - św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; w sobotę - Ofiarowanie N. M. Panny; w niedzielę - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

7.  Bóg zapłać za wszelkie wsparcie i modlitwy w intencji mojego zdrowia.

8. Od listopada jest już przygotowywany na przyszły Rok Pański 2021 kalendarz intencji mszalnych. Proszę zamawiać już teraz wszelkie śluby, rocznice, jubileusze.

9. Zmarł nasz parafianin - śp. Edmund Bartelik (l. 59) z Wysokiego. Dobry Jezu...

10. Wszystkim parafianom i gościom życzę obfitości łask Bożych oraz dużo zdrowia!

Przejdź do góry strony