Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA ŚW. - ROK A - 22.11.2020 r. - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. W ostatnią niedzielę roku kościelnego zbieramy się na Eucharystii, by oddać cześć Chrystusowi Królowi, który umarł i zmartwychwstał, by przygotować nam królestwo za każdy dobry czyn, za to, że żeśmy Go dostrzegli w świecie i przypominali światu, że On ukochał każdego człowieka. Jesteśmy grzeszni i słabi, prośmy o przebaczenie, byśmy się znaleźli w Jego Królestwie, gdy przyjdzie sądzić świat. 

2. Dzisiaj w całym Kościele Powszechnym świętujemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Warto sobie zadać w tych trudnych czasach pytanie - kim dla mnie osobiście jest Jezus i jaka łączy mnie z nim relacja...?

3. Kolejny raz zachęcam i przypominam, że Papież Franciszek przedłużył możliwość uzyskania odpustu za zmarłych na cały listopad ze względu na pandemię. Należy spełniać następujące warunki: być w łasce uświęcającej, nawiedzić kaplicę lub kościół oraz cmentarz i odmówić jakąkolwiek modlitwę za zmarłych.

4. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne zdalnie. Pilne sprawy tylko telefonicznie! Dziękuję za zrozumienie.

5. W zakrystii do na nabycia: nowy "Pielgrzym" - ciekawy wywiad z aktorem Radosławem PAZURĄ i "Gość Niedzielny''. Zachęcam do czytania prasy religijnej. Do nabycia także świece na stół wigilijny - duża w cenie 20 zł, mała w cenie 10 zł. Ilość świec ograniczona.

6. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: dzisiaj - św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego; we wtorek - św. Andrzeja i Dung-Lac i towarzyszy, męczenników z Wietnamu; w środę - św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy; w niedzielę - rozpoczynamy Adwent.

7.  Jeszcze raz dziękuję za wszelką życzliwość, wsparcie i modlitwy w intencji mojego zdrowia. Dobrze Was znowu widzieć Parafianie!

8. Od listopada jest już przygotowywany na przyszły Rok Pański 2021 kalendarz intencji mszalnych. Proszę zamawiać już teraz wszelkie śluby, rocznice, jubileusze.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok kościelny liturgiczny, Adwent, czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Panem. na Roraty od poniedziałku do soboty z wyjątkiem czwartku zapraszan na godz. 18.00 z lampionami i serduszkami w ramach formacji duchowej obowiązkowo dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania! Na sumie o 11.15 odbędzie się poświęcenie książeczek I komunijnych. Obecność rodziców i dzieci obowiązkowa!

Przejdź do góry strony