Chór Biedronki

„Biedronki” to najprawdopodobniej największy chór dziecięcy w Polsce, a może nawet w Europie bądź na całym świecie. Tworzy go około 300 dzieci z Polski północnej. Chór cały czas się rozwija, powiększa.

„Biedronki” to nie tylko szkoła śpiewu. To sposób na życie wesołe i radosne, to sposób na zwiedzanie świata. „Biedronki” są „doskonałym przykładem na to, jak można wychowywać przez sztukę, uwrażliwiać na muzykę i piękno od najmłodszych lat, pozwalać dzieciom aktywnie wyrażać swoje emocje”.

21 września 2010 podczas uroczystości związanych z nadaniem imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkole Podstawowej w Osieku, Ryszard Rynkowski - znany piosenkarz, kompozytor i pianista powiedział "Wspaniały Chór Biedronki".

Chór działa w kilku oddziałach, w różnych miejscowościach. Poszczególne grupy funkcjonują niezależnie, ale w każdej chwili gotowe są do wspólnych występów. „Biedronki” działają w miastach i na wsiach, przy parafiach i w szkołach. Wspólnie spędzają wakacje i ferie zimowe, bawią się na zabawach i dyskotekach. Taki chór może działać praktycznie w każdej miejscowości.

Od 1991 roku chór występował w różnych miejscowościach w Polsce i Europie, i nadal aktywnie koncertuje w szkołach, kościołach, domach kultury, na festynach itd. Do tej pory wydał pięć płyt kompaktowych. Najważniejszym wydarzeniem w dotychczasowej historii chóru było spotkanie z Janem Pawłem II podczas Audiencji Generalnej na Placu Świętego Piotra w Watykanie, 20 czerwca 2001 roku. Podczas audiencji chór dał 45-minutowy koncert wykonując piosenki w różnych językach.

„Biedronki” brały udział w kilku programach telewizyjnych oraz w licznych audycjach radiowych.

Śpiewaj razem z nami
BIEDRONKI

www.biedronki.info.pl

Od  5  grudnia  2012  roku  rozpocząl  działalność  chór  dziecięcy  Biedronki  pod  kierunkiem  pani  mgr  Marioli  Kwiecień. W  środę  12  grudnia  2012  roku  odwiedził  nas  ks. mgr Andrzej  Danielski,proboszcz  z  Niewieścina, inicjator  i  pomysłodawca  tego  dzieła  i  udzielił  nam  cennych  wskazówek  na  przyszłość.W  skład  chóru  wchodzą :

1. Rzeszutek  Laura - Brzeźno Lęborskie

2. Biernacka Aleksandra - Brzeźno Lęborskie

3.Głuchaczka  Julia - Brzeźno Lęborskie

4. Walkowiak Natalia - Brzeźno Lęborskie

5. Panek Paulina - Brzeźno Lęborskie

6.Czaja  Roksana - Brzeźno  Lęborskie

7. Ruszewska Julia - Łęczyce

8.Glosa Rozalia - Małe  Brzeźno

9. Cirocka Wiktoria - Brzeźno Lęborskie

10. Skrzyńska Roksana - Brzeźno Lęborskie

11. Soldatke Paulina - Brzeźno Lęborskie

12. Jóźwiak Klaudia - Brzeźno Lęborskie

13. Treder Paulina - Brzeźno Lęborskie  - stan na dzień 31.05.2014 r.

W związku z brakiem repertuaru liturgicznego z końcem 2015r. chór Biedronki zakończył działalność w parafii.