Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim
Menu
Kliknij, aby otworzyć menu

Rok 2007

 - Msza św. w kościele parafialnym, na którą licznie przybyli goście, na czele z ks. biskupem J.B. Szlagą, a także parafianie pragnący modlić się w intencji ks. Proboszcza, w dniu 40. urodzin duszpasterza.

- Ostatnie pożegnanie zmarłego p. Leona Krefta, wieloletniego kościelnego w Brzeźnie, z udziałem księży dekanatu i parafian; słowa podziękowania za wierną, bezinteresowną, oddaną Kościołowi i ludziom służbę – ze strony ks. Proboszcza.
- Jubileusz 15-lecia święceń kapłańskich naszego duszpasterza, ks. Piotra Malinowskiego: występ dzieci, życzenia od Róż Różańcowych, PZC i organizacji, liczne intencje mszalne.
- Święcenia diakonatu ks. kleryka Marka Bogusza w katedrze pelplińskiej; na uroczystość przybyła delegacja 100 parafian i członków rodziny; w drodze powrotnej zorganizowano też ognisko nad jeziorem w Borównie Wielkim koło Skarszew.
- Sakrament bierzmowania 42 osób (Biskup Szlaga).
- Odpust ku czci MBNP z 24-godzinną adoracją w kaplicy i w kościele.
- Odpust parafialny, uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Piotr Treder, proboszcz z Łęczyc, a kazanie głosił ks. diakon M. Bogusz.
- Dożynki gminno-parafialne w Brzeźnie z udziałem kapłanów gniewińskiego dekanatu, władz Gminy oraz zaproszonych gości, z wojewodą pomorskim p. Piotrem Karczewskim na czele.
- Biblijne nabożeństwo adwentowe pod przewodnictwem ks. biskupa J.B. Szlagi, z udziałem kapłanów dekanatu i zaproszonych gości; wręczenie pamiątkowych dyplomów ponad 100 uczestnikom zajęć edukacyjnych, prowadzonych w obu świetlicach parafialnych w ramach otrzymanych środków z grantu Rzeczpospolita Internetowa oraz FIO.

Rok 2007
Rok 2007
Rok 2007
Rok 2007
Rok 2007

Przejdź do góry strony