Parafia Rzymskokatolicka w Brzeźnie Lęborskim
Menu
Kliknij, aby otworzyć menu

Rok 2010

 2.I.-17.I.2010 r. Przeznaczenie ofiary kolędowej na opracowanie dokumentacji budowy Domu Przedpogrzebowego przy kościele oraz składkę na Dom Kapłana Seniora w Chojnicach.

25.I.2010 r. Zakup nowych lamp i żarówek do zewnętrznego oświetlenia kościoła oraz glinianych ampułek do wody i wina, a także paschału

10.II.2010 r. Złożenie wniosków w MPiPS i do FIO oraz UG o dofinansowanie planowanych akcji PZC. Wniosek w sprawie dotacji konserwacji dzwonów, montażu systemu ppoż. oraz antywłamaniowego w kościele (Starostwo w Wejherowie).
Zamontowanie podwójnego okna w zakrystii.
Opracowywanie dokumentacji Domu Przedpogrzebowego.
23.III.2010 r. Zamontowanie barierek ze stali nierdzewnej przy bocznym wejściu do kościoła 

8.IV.2010 r. Uzupełnienie fugi na koronie wieży, brakujących cegieł, impregnacja (ekipa p. Ryszarda Krefta).
Założenie nowego oświetlenia przy kościele przez p. Henryka Szymańskiego.

16.IV.2010 r. Zatwierdzenie społecznego wniosku popierającego petycję Rady Parafialnej w sprawie wymiany nawierzchni drogi powiatowej nr 1322G w Brzeźnie (przygotowanie, opracowanie projektu przez p. T. Białobrzeskiego, zbieranie podpisów wśród mieszkańców). 

30.IV.2010 r. Zakończenie i odbiór prac na wieży kościoła.

13.V.2010 r. Podpisanie umowy w Starostwie na dotacje do kapitalnego remontu dzwonów, założenia zabezpieczeń ppoż. oraz antywłamaniowego. 

20.V.2010 r. Przekazanie 1 chorągwi do Tawęcina, ufundowanej dawniej przez mieszkańców Rekowa, gdy stanowiliśmy jedną parafię (za obopólną zgodą naszego Duszpasterza i ks. Proboszcza z Łebienia).
24.V.2010 r. Otrzymanie dokumentacji i pozwolenia na budowę Domu Przedpogrzebowego wewnątrz kościelnego ogrodzenia. Demontaż dzwonów. 

12.VI.-13.VI.2010 r. Chore drzewo - pomnik przyrody przy kościele (od strony pp. Opara) zostało częściowo zniszczone podczas nocnej wichury i wyrządziło znaczne szkody w ogrodzeniu.

14.VI.2010 r. Podjęcie starań przez ks. Proboszcza, aby pozwolono wyciąć niebezpieczne drzewo, naprawić wyrządzone szkody i uzyskać odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej.
22.VI.2010 r. Montowanie świeżo zakonserwowanych dzwonów przez ekipę z Przemyśla. Prace przygotowawcze do założenia instalacji ppoż. i antywłamaniowej  w kościele.

2.VII.2010 r. Wycięcie przez strażaków z Wejherowa i Łęczyc drzewa zagrażającego bezpieczeństwu parafian i kościoła.

1.IX.2010 r.Odbiór prac związanych z montażem systemu włamania i napadu (Wojewódzki Konserwator Zabytków
i przedstawiciele Starostwa w Wejherowie).

9.IX.2010 r.Zakup nowych lamp oświetlających prezbiterium i drewniane sklepienie świątyni.

12.X.2010 r. Złożenie przez ks. Proboszcza planu prac konserwatorskich wnętrza wieży kościoła
(UWKZ w Gdańsku) oraz pozostałych dokumentów do decyzji ( Wydział Budownictwa Starostwa w Wejherowie). Przygotowywanie kosztorysu i wniosków o dofinansowanie ( Urząd Marszałkowski w Gdańsku) oraz modernizację linii energetycznych w związku z planowaną budową Domu Przedpogrzebowego przy kościele.

27.XI.2010 r. Zamontowanie przed kościołem baneru z hasłem roku liturgicznego „W komunii z Bogiem” 

Przejdź do góry strony